středa 29. září 2021 Michal

Do lavic a do ateliéru. V Litovli nově studuje patnáct fotografů

Portfolio vyučovaných oborů rozšířila pro letošní rok Střední odborná škola v Litovli. Nově nabízí studium také pro mladé lidi, které zajímá svět fotografie. Pro budoucí fotografy je připraven ateliér, temná komora i počítačová učebna. Škola celkem nabízí devět učňovských a studijních směrů.

„Studenty naučíme nejen fotografovat, ale také výsledné fotografie upravovat. K dispozici jim bude kromě školního fotoateliéru i počítačová učebna s editorskými programy,“ uvedl Pavel Skácel, ředitel litovelské střední školy. „Sehnat počítače je v dnešní době celkem problém, ale už je máme. Techniku ještě doplňujeme. Náklady jsou zatím okolo 600 tisíc korun,“ doplnil k investicím potřebným pro vzdělávání fotografů ředitel Skácel.

Do prvního ročníku nového oboru nastoupí patnáct studentů z Olomouckého kraje i ostatních regionů. Učit se budou ateliérovou, reportážní i produktovou fotografii a mimo to také všeobecné vzdělávací předměty. Jako možné uplatnění uvádí škola oblasti reklamy a propagace, nakladatelství, reportážní fotografie či práce v muzeích a minilabech.

Ředitelé škol: Řadu návrhů ministerstva proti koronaviru nelze splnit

Řadu návrhů protiepidemických opatření ministerstva školství zaměřených na návrat dětí do lavic nelze podle ředitelů škol splnit. Patří mezi ně především udržení homogenity žáků, zajištění izolačních místností či zajištění teplé vody ve všech...

Fotograf je čtyřletým studijním programem zakončeným maturitní zkouškou. Odborným garantem litovelských studentů bude známý fotograf Lukáš Navara.

„Obrovskou přidanou hodnotou bude to, že se studenti naučí pracovat se speciálními fotografickými programy, světly i s nápadem. Navíc se nebudeme věnovat jen fotografii digitální, ale také analogové, takže si vyzkoušíme práci v klasické temné komoře,“ přiblížil náplň studia jeho garant Lukáš Navara.   

Střední odborná škola Litovel vzdělává studenty a žáky v technických oborech jako elektrikář či mechanik elektrotechnik a také v potravinářství. Jedinečným zaměřením vyučovaným v Litovli je obor sladovník pivovarník.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Střední škola, obor, fotografie, fotograf, Lukáš Navara, Litovel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.