pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Také letos bude Den otevřených dveří na olomoucké univerzitě pouze on-line

Univerzita Palackého v Olomouci již podruhé v historii převede tradiční Den otevřených dveří, který je naplánován na 3. prosince, do virtuální podoby. Ani loni se tradiční akce, na kterou míří každoročně na šest tisíc uchazečů o studium, nemohla kvůli epidemii uskutečnit.

"Rozhodnutí jsme nechali na fakultách, ale doporučení bylo zavést pro den otevřených dveří on-line verzi. Pět z osmi fakult nám již dalo informaci, že s on-line formou počítají, tři fakulty zvažují i hybridní formu. To znamená, že část programu pro uchazeče, kteří nechtějí nebo nemohou přijet osobně, bude v on-line podobě, zájemci, kteří chtějí fakultu navštívit prezenčně, budou mít za dodržení hygienických podmínek i tuto možnost," uvedl mluvčí univerzity Egon Havrlant.

Pro on-line prezentaci studia budou uchazeči potřebovat z domova pouze připojení na počítač, tablet či mobil. Univerzita jim touto formou nabídne například informační bloky o studiu. "Zástupci fakult se s nimi prostřednictvím přednášky podělí o to, jak to u nich chodí, co mají očekávat od přijímaček nebo na jaký systém studia se mohou těšit," uvedli organizátoři akce na sociální síti.

Výzkumné centrum CATRIN slaví rok existence. Cílí na přenos vědy do praxe

Celkem 220 lidí už zaměstnává Český institut výzkumu a pokročilých technologií s anglickou zkratkou CATRIN, který vznikl propojením třech špičkových vědeckých center Univerzity Palackého v Olomouci. Statut institutu začal platit loni na podzim,...

Letos měla univerzita rekordní počet přihlášek 

Pro zájemce chystají pořadatelé akce také on-line setkání se studenty i s pedagogy z jednotlivých kateder, virtuálně si budou moci zájemci prohlédnout také jednotlivé koleje a menzu. K dispozici budou mít na 200 videí a 3D prohlídky. Přehledný program dne otevřených dveří a rozcestník na jednotlivé chaty, přednášky a prezentace najdou zájemci od příštího týdne na webových stránkách.

Na zájemce o studium cílila univerzita v on-line prostoru už loni v prosinci. Navzdory omezeným možnostem prezentace, osobního setkání se studenty a výrazného ovlivnění kampaně se však virtuální aktivita univerzitě vyplatila, letos v březnu obdržela rekordní počet přihlášek, a to přes 32 tisíc, což je nejvyšší počet od roku 2012.

UP pro tyto potřeby představila loni i novou platformu s názvem Univerzitní město, kde si tehdy potřebné informace vyhledalo 74 tisíc návštěvníků. Druhou nejstarší tuzemskou univerzitu studuje na osmi fakultách zhruba 22 tisíc studentů.

Univerzita Palackého uspěla v prestižním projektu, na Hanou zamířili studenti z Indonésie

Psychologií, středoevropskou kulturou či muzikologií a dalšími obory se nově v Olomouci zabývá i dvacítka studentů z Indonésie. Strávit zimní semestr v Česku jim umožnil úspěch Univerzity Palackého ve výběrovém programu IISMA.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Anna Skopalová

Štítky Den otevřených dveří, on-line, Univerzita Palackého, koronavirus, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.