pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Přírodovědecká fakulta díky evropským dotacím pokročí v modernizaci výukových prostor

Areál Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na ulici Šlechtitelů čeká další významná etapa modernizace. Díky rekonstrukcím či dostavbám stávajících objektů se zlepší především podmínky pro výuku biologických oborů.

Fakulta získala z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) na dva projekty dotaci téměř 148 milionů korun. Na nové učebny, zmodernizovanou aulu či skleník se mohou vysokoškoláci těšit na podzim roku 2019.

Výrazné změny se týkají přízemních prostor budovy č. 47. Stávající prostory již zcela nevyhovovaly potřebám moderní výuky ani hygienickým standardům.

Projekt je zaměřený na vytvoření podmínek pro nové metody výuky včetně e-learningové výuky. Vedle klasických učeben vzniknou modulární open space prostory i nové hygienické zázemí. Stavební úpravy se dotknou také atria, mikroskopického sálu či auly, v níž vznikne částečná elevace a bude vybavena novým nábytkem i technikou. Zvýší se kapacita prostor pro výuku ze stávajících zhruba 240 na 350 studentů, ale především se výrazně zlepší kvalita pobytového prostředí. Ke stávajícímu objektu bude doplněna přístavba, která bude prosklená, vzdušná a začleněná do okolní zeleně. Bude tak symbolizovat otevřenost vysokoškolského prostředí,“ uvedla tajemnice fakulty Jana Zimová.

Na projekt získala fakulta dotaci zhruba 89,3 milionu korun. V současné době se pracuje na projektové dokumentaci a přípravě výběrových řízení, samotná stavba bude zahájena příští rok na jaře. Modernizované prostory začnou studenti naplno využívat na podzim roku 2019.

Stavební ruch zavládne ve stejném období také v nedalekém objektu č. 53, kde se chystá přestavba stávajícího skleníku, jenž slouží zejména katedře botaniky. „Nový skleník bude mít vyšší konstrukci a všechny podmínky pro řízené pěstování rostlin, které odpovídají současným trendům. Studenti získají nové šatny, toalety a pobytovou místnost. V rámci projektu vznikne i nová pedologická laboratoř, kterou budou využívat studenti vznikajícího oboru fytopatologie a studenti ekologie,“ doplnila Zimová. Dotace z OP VVV činí 58,3 milionu korun.
 

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.