úterý 26. května 2020 Filip

Na Tabulovém vrchu revitalizovala nemocnice své pozemky

Zhruba čtyři měsíce trvaly intenzivní práce na jedné z nejodlehlejších částí areálu Fakultní nemocnice Olomouc - pozemcích mezi ulicemi Prof. Fuky, Mošnerova a Hněvotínská na Tabulovém vrchu.

Stavební firma zde od poloviny ledna do konce května prováděla terénní a demoliční práce, jejichž výsledkem je kultivovaná plocha, která v budoucnu poslouží dalšímu rozvoji největšího zdravotnického zařízení v kraji.

„Demolice všech bývalých vojenských objektů včetně následných zásypů a terénních úprav je již ukončena. V současné době zajišťujeme vymazání zbouraných budov z katastru nemovitostí a zároveň vedeme jednání s magistrátem města o možnosti a podmínkách zpřístupnění areálu veřejnosti,“ říká vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.

Bourací práce vymazaly ze zemského povrchu v katastru městské části Nová Ulice někdejší ubytovací budovu, dílnu, kotelnu s komínem, vrátnici, správu budov a skleník. Všechny tyto objekty byly již delší dobu nevyužívány a z některých se dochovaly pouze základové konstrukce. Nemocnice areál o rozloze necelé tři hektary získala na podzim 2017 od Úřadu práce ČR.

„Jsem rád, že jsme přispěli ke kultivaci prostředí v našem městě a zároveň získali kvalitní prostor pro další rozvoj podle vznikajícího generelu,“ pochvaluje si ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík, podle nějž by v budoucnu mohlo na těchto pozemcích vyrůst třeba nové sídlo Kliniky zubního lékařství nebo ústavu pro navazující následnou péčí.

Vedle samotné demolice zchátralých budov došlo k zasypání výkopů a vyrovnání terénu. Ponechány byly pouze páteřní komunikace a vybrané zpevněné plochy. Oprav a doplnění se také dočkalo oplocení areálu, které je nyní opět kompletní. Práce realizovala firma MORKUS Morava s.r.o. za cenu 9,8 milionu korun bez DPH.

O revitalizační aktivity se po celou dobu živě zajímal i primátor Olomouce Miroslav Žbánek, MPA, který areál dvakrát navštívil v doprovodu ředitele Romana Havlíka. „Po úpravách vznikl nový kultivovaný prostor. Bylo by škoda nechat areál, který teprve najde rozvojové využití pro potřeby Fakultní nemocnice Olomouc, uzavřený. Chceme vést jednání o možnosti a podmínkách zpřístupnění areálu veřejnosti,“ potvrdil primátor Miroslav Žbánek. Připomněl zároveň projekt města na estetizaci veřejných prostranství.

V rozpočtu města jsme letos na obnovu veřejných míst vyčlenili téměř 9 milionů korun a komisím městských částí se snažíme vyjít v jejich požadavcích na estetizaci maximálně vstříc. Aktuálně realizujeme v jednotlivých částech města celkem 28 akcí, které se týkají předláždění, rekultivací ploch, nasvícení drobných památek nebo doplnění dětských hřišť, za částku více než
3,5 milionu korun,
“ upozornil primátor.

Tisková zpráva | Foto FNOL

Štítky zdravotnictví, nemocnice, revitalizace, Tabulový vrch, areál, pozemek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.