pátek 3. dubna 2020 Richard

V kraji stoupl počet nakažených na 31

Počet lidí nakažených novým typem koronaviru v Olomouckém kraji stoupl dnes večer o třetinu na 31 případů, řekl dnes hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Ještě v poledne jich bylo 22, o jednoho více než předchozí den. Pět z nich je hospitalizováno na infekčním oddělení prostějovské nemocnice, řekla dnes večer její mluvčí Radka Miloševská. Olomoucký kraj je po Praze druhým regionem s největším počtem nakažených.

„Právě přibyly další případy nákazy koronavirem v Olomouckém kraji. Celkem je v našem regionu 31 potvrzených nakažených," uvedl hejtman na sociální síti. Vyzval zároveň obyvatele kraje, aby se chovali zodpovědně a dbali na prevenci. „Omezujte kontakt s dalšími lidmi. Nikdy nevíte, kde a kdo je přenašeč onemocnění," vzkázal hejtman.

První potvrzený případ nákazy koronavirem byl v Olomouckém kraji oznámen v úterý. Virus byl zjištěn u muže z Japonska žijícího v Olomouci, který byl na služební cestě v Británii a zastavil se v Mnichově. Během týdne počet nakažených stoupal, největší nárůst však kraj zaznamenal dnes.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, koronavirus, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.