neděle 7. června 2020 Iveta

Porodnice ve šternberské nemocnici hlásí nebývalý babyboom

Babyboom od počátku roku zažívá Nemocnice Šternberk. Zatímco loni zde v první polovině května přišlo na svět 29 dětí, letos už je v tomto symbolickém měsíci lásky číslo dvojnásobné. Na konci roku tak tým gynekologicko-porodnického oddělení s radostí očekává, že počet narozených dětí daleko předčí loňských 1008 novorozenců.

„Porodnost je od začátku letošního roku vyšší než v roce 2019, což je v současné době pandemie úspěch. Čtvrtý květnový den se v naší porodnici narodilo dokonce rekordních 11 dětí, 7 chlapečků a 4 holčičky,“ těší se vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Radka Sedláčková a přidává poděkování veškerému personálu porodnice za zvládnutí nelehkého období, které epidemie koronaviru přinesla.

Loni se chodbami šternberské porodnice za první čtyři měsíce rozkřičelo na 350 dětí, letos zde s radostí přivítali o 19 dětí více. „A rodí se nám i docela velké děti s váhami 4920 g, 4740 g či 4580 g, a to vše spontánně,“ doplňuje vrchní sestra. Kromě oblíbených Elišek, Emiček, Laur, Jakubů, Janů a Tomášů si ze šternberské porodnice miminka odnášejí také neobvyklá jména jako Violeta, Inna, Alma, Elisabeth, Mia, Tea nebo u chlapečků Merchas, Christian, Mateo, Kvido, Egon či Barnabáš.

„Jsme rádi, že i letošní květen je stran porodnosti nadprůměrný. Důležitější je pro nás však to, že nás vyhledává stále více rodiček i mimo spádový region, protože jdou za doporučením spokojených maminek,“ konstatuje doktor Marek Vaca, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk. Jeho tým tak již napjatě vyčkává, jestli květen pokoří také nejplodnější měsíc loňského roku – srpen, kdy se narodilo celkem 100 dětí.

Novopečené maminky si zde nejvíce cení péče na míru. „Jsme malá, rodinná porodnice s individuálním přístupem, která se snaží vyjít rodičkám ve všem vstříc. Nabízíme maminkám po porodu příjemné a klidné prostředí, například v podobě deseti jednolůžkových pokojů, z nichž je šest s nadstandardním vybavením,“ popisuje doktor Vaca s tím, že porodnice šternberské nemocnice je rovněž vyhlášená svou odborností. „Náš tým je dlouhodobě stabilní, máme erudované porodní asistentky i gynekology, kteří se mohou pochlubit výbornými výsledky, například nízkou perinatální úmrtností, proto k nám přijíždí rodičky z celého kraje i mimo něj, “ doplňuje primář Vaca.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo20 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Nemocnice Šternberk

Štítky porodnice, děti, nemocnice, šternberk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.