neděle 16. května 2021 Přemysl

Odběrové místo v FN Olomouc zaznamenalo rekordní počet vzorků na koronavirus za jeden den

Napilno mají zdravotníci v odběrovém místě pro odběr vzorků k vyšetření COVID-19 ve Fakultní nemocnici Olomouc. K odběrům sem míří každý den jak lidé s žádankou od praktického lékaře či odeslaní pracovníky Krajské hygienické stanice, tak samoplátci. A jejich počet neklesá, naopak v pondělí 20. července zde zaznamenali dosavadní rekord. Vzorek k dalšímu vyšetření nebo PCR vyšetření zde zanechalo 161 lidí.

„Za červenec jsme do dneška odebrali vzorky 1194 lidem, z toho dvě třetiny byly poslány praktikem nebo hygieniky, zbývající klienti byli samoplátci. Do pondělka přitom čísla příchozích nebyla nijak zvlášť extrémní, pohybovala se spíše v řádu desítek. Rekordní počet byl ale pro zdravotníky skutečně náročný,“ nezastírá Lada Čiklová z Odboru kvality FN Olomouc. Na odběrovém místě se podle ní střídá ve dvou turnusech sedm studentů Fakulty zdravotnických věd UP Olomouc a VOŠZ Olomouc a zdravotní laborantka FN Olomouc. „Někteří studenti zde pracují již od konce března, kdy odběrové místo vzniklo. Za to jim patří velké poděkování. Myslím, že je to pro ně velká praktická zkušenost jak v odborné práci, tak i v komunikaci s pacienty,“ doplňuje náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová.

Odběrové místo v budově F

Odběrové místo je ve Fakultní nemocnici Olomouc situováno v budově F a přichází se k němu bočním vchodem. „Apelujeme proto na zájemce o odběr, aby sledovali značení, které je k odběrovému místu spolehlivě přivede. Bohužel se nám stále stává, že zájemci o odběr vchází přímo hlavním vchodem do ambulancí alergologie, což je pro její zaměstnance problém, neboť se jedná o osoby s možnou pozitivitou na onemocnění COVID-19,“ upozorňuje vedoucí Odboru kvality FN Olomouc Jiřina Cahlíková.

Odběrové místo ve FN Olomouc je v provozu od pondělí do pátku v době od 8.00 – 14.30. Pro indikované pacienty je vyhrazena doba od 8:00 – 12:00 hod., odpolední čas je 12.30 – 14.30 je určen pouze samoplátcům.

Fakultní nemocnice Olomouc žádá všechny, kdo jsou do nemocnice odesláni k odběru na vyšetření na COVID-19, aby směřovali výhradně na odběrové místo. Na jiných místech v areálu a v jiném čase není vyšetření možné.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky fakultní, nemocnice, olomouc, koronavirus, test, pcr, covid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.