neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Šumperská nemocnice kvůli koronaviru odložila 900 operací, lékaři se k plánované operativě postupně vrací

Nemocnice Šumperk musela na podzim kvůli druhé vlně pandemie covid-19 odložit 900 plánovaných operací. Díky nynějšímu úbytku nákaz koronavirem lékaři šumperské nemocnice začnou postupně operovat. Podle předsedy představenstva Nemocnice Šumperk Martina Polacha už nemocnice začíná sestavovat nové operační programy a stanovovat termíny odložených operací.

Kvůli vysokému počtu hospitalizovaných s covidem-19 i příkazu ministerstva zdravotnictví musela Nemocnice Šumperk na podzim odložit plánované operace. Tento týden ministerstvo příkaz zrušilo a nemocnice je díky tomu může opět dělat.

"Vzhledem k tomu, že máme ještě stále v neschopnosti zhruba 150 zaměstnanců nemocnice a zároveň se musíme dál starat o pacienty nakažené koronavirem, se budeme schopni v nadcházejících dnech vrátit k plánované operativě asi z 30 procent. V následujícím týdnu se nám snad podaří vrátit do rozsahu plánovaného programu, ovšem jen za předpokladu, že se opětovně nezhorší epidemická situace," uvedl Polach.

Nemocnice Šumperk musí nadále zachovat provizorní infekční oddělení s 50 lůžky. Na podzim byla jeho kapacita zvýšena až na 80 lůžek. "To sebou nese značný dopad na snížení počtu akutních lůžek s ohledem na vyčleněný personál právě na uvedené provizorní infekční oddělení," uvedl Polach.

Nové operační programy budou sestavovány podle zdravotního stavu pacientů. "S ohledem na zlepšující se vývoj epidemické situace a úbytek hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 jsme se již začali s vybranými primáři operačních oborů na tento krok připravovat, abychom byli schopni v co nejkratším čase zareagovat opětovným spuštěním plánované operativy," uvedl Polach. Nemocnice pacienty kontaktuje telefonicky s společně s nimi stanoví nový termín operace. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto nemocnicesumperk.cz

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.