úterý 26. ledna 2021 Zora

Očkovací centrum v olomoucké fakultní nemocnici zvládne denně očkovat až 1000 lidí, řekl ředitel Havlík

Až tisíc dávek vakcíny proti covidu-19 je připraven denně aplikovat personál chystaného očkovacího centra ve Fakultní nemocnici Olomouc. Nemocnice zatím očkuje své zaměstnance, z prvních dávek vakcíny jsou v kraji už očkováni také první klienti domovů pro seniory a lidé se zdravotním postižením. Na webu FN Olomouc to dnes v informačním videu oznámil její ředitel Roman Havlík.

„Naše očkovací centrum vytvoříme v prostorách bývalé ambulance hematoonkologické kliniky, která je umístěna pod 3. interní klinikou. Předpokládáme, že zde budeme provádět až tisíc očkování denně, a to sedm dní v týdnu," uvedl Havlík.

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince. FN Olomouc jej zahájila 31. prosince, postupně se přidávají i ostatní nemocnice v kraji. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) předpokládá, že očkování asi 600 tisíc lidí z prioritních skupin, mezi které patří zdravotníci a senioři, by mělo být hotové nejpozději v březnu. Až po nich by měly následovat další skupiny lidí.

Po první fázi očkování, která je zaměřena na personál nemocnic a klienty a ošetřovatele domovů pro seniory, přijdou podle Havlíka na řadu nejstarší senioři, chronicky nemocní lidé a hospitalizované osoby starší 65 let. „Případně i další zájemci z vládou určených kategorií," dodal Havlík.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FNOL

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, očkování, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.