čtvrtek 23. září 2021 Berta

Očkovací místo v Olomouci, kde není nutná registrace, už využily dva tisíce lidí

Dva tisíce lidí se od minulého týdne nechalo naočkovat proti koronaviru v očkovacím místě v olomoucké Šantovce, které nabízí vakcinaci bez registrace. Lékaři vyzývají zájemce, pokud nechtějí čekat ve frontě, ať raději přijdou během dne.

"Od úterý, kdy začalo místo fungovat, do neděle jsme naočkovali 1926 lidí. Denní kapacitu jsme nastavili na 400 dávek a do ní jsme se vlezli. Mohly nás zaskočit návaly zájemců, nebo nemusel přijít nikdo, ale z tohoto pohledu jsme se trefili," řekl Adam Fritscher, mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc, která očkovací místo provozuje.

Ve všední dny přicházelo od 300 do 400 lidí, v sobotu a v neděli kolem 250. Nejvíc dávek lékaři naočkovali v pátek, a to 386.

Zejména po ránu se před očkovacím místem obvykle tvoří dlouhé fronty. Lékaři proto zájemce nabádají, ať si vyberou jiný čas. "Během dne je relativně klidný provoz bez čekání. Doporučujeme proto zájemcům o vakcinaci bez registrace, aby ve vlastním zájmu přicházeli na očkování průběžně během dne," vyzval Fritscher.

Očkovací místo nevyžaduje registraci v centrálním rezervačním systému. Nachází se v prvním podlaží obchodní galerie, otevírací doba je každý den od 9 do 19 hodin. Zájemci se zde očkují jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson) nebo dvoudávkovou vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Očkovat se mohou všichni od šestnácti let. 

Firma, která testovala lidi na radnici v Prostějově, dostala pokutu. Neměla oprávnění

Soukromá firma, která v prostorách prostějovské radnice prováděla testy na koronavirus, dostala od Krajského úřadu pokutu za porušení zákona. K testování totiž neměla oprávnění. Firmu tehdy doporučovali primátor Prostějova František Jura (ANO) a...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky očkování, koronavirus, covid, místo, registrace, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.