středa 25. května 2022 Viola

Se začátkem školy v Olomouckém kraji výrazně stoupl počet respiračních onemocnění

V Olomouckém kraji tento týden výrazně stoupl počet akutních respiračních onemocnění. Týkají se především školáků, nejvíce je jich nemocných na Přerovsku, kde se jejich počet oproti předchozímu týdnu zdvojnásobil. Zvýšená nemocnost souvisí s návratem dětí do školy i s příchodem chladnějšího počasí v ranních hodinách.

"V Olomouckém kraji se nyní nemocnost pohybuje na úrovni 907 osob na 100 000 obyvatel, což je oproti předcházejícímu týdnu nárůst o 53,2 procent. V rámci Olomouckého kraje je nejvyšší nemocnost v okrese Přerov, ve kterém olomoucká krajská hygienická stanice eviduje 1097 případů na 100 000 obyvatel, tedy nárůst o 117,7 procent," uvedla mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná

Naopak nejnižší nemocnost je v Olomouckém kraji zaznamenána na Jesenicku, kde hygienici evidují 757 případů na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nárůst nemocných v toto týdnu hygienici zaznamenali ve věkové kategorii 6 až 14 let, ve které nemocnost vzrostla o 106,4 procent.

"Nejvíce nemocných je v rámci Olomouckého kraje evidováno u nejmenších dětí ve věkové kategorii do pěti let, kde bylo hlášeno 3271 nemocných. Naopak v nejzranitelnější věkové kategorii nad 65 let je v rámci Olomouckého kraje evidováno 376 případů," doplnila mluvčí.

Nárůst nemocnosti souvisí podle hygieniků s nástupem dětí do škol a jejich opětovném pobytu v kolektivu, který byl v uplynulém roce kvůli koronavirové epidemii omezen na minimum.

"Svůj podíl má rovněž počasí, které bylo na konci srpna chladné a nyní se vyznačuje výkyvem nízkých ranních a vysokých odpoledních teplot. Je tedy náročnější udržovat děti adekvátně oblečené, aby neprochladly nebo se naopak nepřehřívaly," dodala Koutná. Hygienici v této souvislosti apelují na dodržování základních hygienických pravidel, které by mohly napomoci zabránit šíření infekcí.

V Olomouckém kraji za týden přibylo 70 případů covidu. Kraj má nejméně nemocných v zemi

V Olomouckém kraji přibylo za uplynulý týden 70 případů nakaz covidem-19, což je o devět případů více než v předcházejícím období. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel Olomoucký kraj za poslední týden vykazuje 11 potvrzených případů, což je stejný...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky chřipka, kašel, děti, zdraví, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.