čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Tempo růstu případů covidu zrychluje. V Olomouckém kraji za týden přibylo 198 nákaz

V Olomouckém kraji přibylo za uplynulý týden 198 nákaz koronavirem. Tempo růstu nových případů zrychluje, ve srovnání s předchozím týdenním přírůstkem je jich o sedm desítek více. Ve čtvrtek bylo v kraji zaregistrováno 62 nákaz, což je nejvyšší denní přírůstek od konce května.

V přepočtu na 100 tisíc obyvatel Olomoucký kraj za poslední týden vykazuje 31 potvrzených případů covidu-19, před týdnem jich bylo 17. 

Křivka nákaz covidem-19 v kraji začala pozvolna růst v srpnu, na začátku září za týden přibylo šest desítek případů. Nyní se týdenní přírůstky nových případů zvyšují o desítky nákaz. Nejvíce pozitivních testů bylo za uplynulých sedm dní zaznamenáno ve čtvrtek, kdy jich do statistik přibylo 62. Naopak nejméně nákaz bylo evidováno v neděli, a to 11.

Od počátku pandemie se v Olomouckém kraji nakazilo novým typem koronaviru 94 033 lidí, vyléčilo se jich 92 039 a v souvislosti s covidem-19 zemřelo 1714 lidí. Aktuálně se v kraji s nákazou koronavirem potýká zhruba 280 lidí. Loni ve stejnou dobu jich bylo pětkrát tolik.

Lékaři nepředpokládají nárůst zájmu o očkování

V Olomouckém kraji přestala v září fungovat obě očkovací centra v Přerově a Prostějově, očkování se vrátilo do tamních nemocnic. Ve čtvrtek ukončilo provoz také očkovací místo v Galerii Šantovka, ve kterém se mohli lidé od konce července nechat očkovat bez předchozí registrace. Očkování bude nadále zajišťovat Fakultní nemocnice Olomouc.

Personál očkovacího místa v Galerii Šantovka od konce července aplikoval téměř 12 000 dávek vakcín Janssen a Comirnaty. Místo mělo denní kapacitu až 400 dávek. V posledních týdnech ale zájem o očkování výrazně klesl. V průměru bylo v Galerii Šantovka denně aplikováno 120 dávek vakcíny, přičemž téměř polovinu tvořily druhé dávky.

"V očkovacím centru v areálu nemocnice je to obdobný počet a nyní nepředpokládáme výrazný nárůst zájmu," uvedla krajská koordinátorka očkování a primářka oddělení nemocniční hygieny FN Olomouc Jarmila Kohoutová.

Senátorka Chalánková žene Česko kvůli opatření proti koronaviru do Haagu

Senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková a Alena Dernerová požádaly Mezinárodní trestní soud v Haagu, aby vyšetřoval představitele české vlády. Podezírají je ze zločinů proti lidskosti. Důvodem jsou vládní opatření, která podle nich zvýhodňují...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, covid, statistika, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.