středa 8. prosince 2021 Květoslava

Padl další covidový rekord. V úterý v Olomouckém kraji přibylo 2480 nákaz

V Olomouckém kraji přibylo v úterý 2480 případů nákaz covidem, nejvíce od počátku pandemie. Dosavadní rekord, který padl minulé úterý, byl překročen o 521 případů. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel přibylo v kraji za posledních sedm dní 1505 případů, což je nejvíce v zemi.

Nejhorší situace v kraji je momentálně na Prostějovsku, kde je v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 1695 případů za posledních sedm dní. Na Olomoucku je to 1620 případů, na Šumpersku 1607 a na Přerovsku 1264 případů. Nejklidnější situace zůstává na Jesenicku, kde je za poslední týden 711 případů na 100 tisíc obyvatel.

Přibývá bohužel také obětí koronaviru. Zatímco v předchozích týdnech šlo o jednotky, v minulém týdnu bylo v denních statistikách až 17 jmen.

V nemocnicích v Olomouckém kraji je již 400 lidí s covidem, padesát na JIP

V nemocnicích v Olomouckém kraji jsou kvůli nákaze koronavirem už čtyři stovky lidí, přičemž na jednotkách intenzivní péče jich leží zhruba pět desítek. Za posledních sedm dní skončilo v nemocnicích 295 pacientů s covidem a na jednotky intenzivní...

Hygienici vyzývají k odpovědnosti

"Krajská hygienická stanice apeluje na osobní odpovědnost každého občana při dodržování základních hygienických pravidel, jako jsou řádné nošení adekvátní ochrany dýchacích cest, důkladné mytí rukou a dodržování rozestupů. Každý, kdo se necítí dobře, by měl omezit kontakty a nechat se preventivně vyšetřit na nejbližším odběrovém místě, a tím zabránit případnému šíření nemoci," požádala obyvatele mluvčí krajských hygieniků Markéta Koutná.

V Olomouckém kraji se zhruba 630 tisíci obyvateli se již nakazilo covidem od loňského března 124 472 obyvatel a v souvislosti s touto nemocí zemřelo 1868 lidí.

S tempem šíření nákaz roste i zájem o očkování, v kraji již bylo aplikováno 688 499 dávek vakcíny, jen za předchozí den jich bylo 2825.

Olomoucká Fakultní nemocnice kvůli pacientům s covidem výrazně omezila plánovanou péči

Fakultní nemocnice Olomouc kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem ode dneška výrazně omezila plánovanou péči. Dotkne se to například chirurgie. Lékaři budou provádět pouze akutní a neodkladné výkony, mezi které patří i onkologické operace.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky covid, rekord, nárůst, koronavirus, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.