neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

O muže se závažnou chorobou pečuje manželka, rodina nemá jak opravit střechu. Nezamyslice pořádají sbírku

Nezamyslice na Prostějovsku vypsaly finanční sbírku pro Davida Hepnara. Muž před pěti lety onemocněl závažnou chorobou, kvůli které se o něho musí nepřetržitě starat jeho manželka. Rodina žije v nedalekých Dřevnovicích v rodinném domku, do kterého zatéká. Peníze na opravu nemá.

"Cílem sbírky je vybrat finanční prostředky pro Davida Hepnara, který trpí závažným onemocněním ALS na nezbytně nutné opravy rodinného domu, především střechy na rodinném domě. Do domu zatéká a on s manželkou, která se o něj čtyřiadvacet hodin denně stará, a nemůže proto pracovat, nemají finanční prostředky ani příjmy, které by jim umožnily dům opravit," vysvětlila místostarostka Nezamyslic Dagmar Pavlíková.

David Hepnar je rodák z Nezamyslic, nyní žije s manželkou v nedalekých Dřevnovicích. Původně automechanik vedl aktivní život, podnikal, miloval motorky a procestoval celou Českou republiku. Rád navštěvoval hudební festivaly.

S koledou opět do ulic. Tříkrálová sbírka proběhne i tradiční formou

Koledníci Tříkrálové sbírky by s písní a křídou měli letos opět vyrazit do ulic. Jedna z největších dobročinných akcí se po loňském výrazném omezení vrací ke své původní podobě, dobrovolníci s kasičkami budou dodržovat zpřísněná hygienická...

S manželkou se seznámil v nemocničním bufetu

V prosinci roku 2016 mu lékaři diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu, od roku 2018 je muž trvale napojen na umělou plicní ventilaci. "Jeho zdravotní stav vyžaduje péči dvacet čtyři hodin denně, kterou mu zajištuje manželka Žaneta," popisuje Pavlíková.

Seznámili se v nemocničním bufetu, kde jeho budoucí žena pracovala, po devíti měsících však lékaři vyslovili krutou diagnózu. David chtěl vztah ukončit, ale žena to odmítla. Naopak spolu začali opravovat dům v Dřevnovicích. Rok 2017 byl však poslední, kdy muž ještě dokázal bourat, stavět, omítat, sekat trávu nebo připravit dříví do kamen.

David potřebuje péči dvacet čtyři hodin denně

Nemocný muž prodal motorku, hodně času prospal a nakonec skončil v nemocnici, kde prodělal zápal plic. Lékaři mu zavedli tracheostomii a museli ho připojit na umělou plicní ventilaci. Ze zápalu se vyléčil a v létě roku 2018 se vrátil domů. Žena mu nyní zajišťuje čtyřiadvacetihodinový dohled. 

"Stal se malý zázrak. Rodině se ozvali z organizace Dech života, která zajistila lékaře a občasného hlídání. Co bohužel ani organizace nezajistí, je nezbytná oprava střechy, která je rok od roku horší. Je potřeba vyměnit latě a krytinu. Nevíme, jak dlouho tady David ještě bude, ale rádi bychom jemu i Žanetě, která je jeho andělem, zajistili normální bydlení, protože si to oba zaslouží," vyzvala všechny dárce místostarostka Nezamyslic.

Sbírka trvá až do konce června letošního roku.

V Přerově zloději vykradli pokladničku na dobročinné účely. Naštěstí zůstalo přes 30 tisíc korun

Pokladničku na náměstí v Přerově, do které lidé od začátku adventu vhazovali peníze na dobročinné účely, vykradli neznámí zloději. Vylomili boční sklo a s největší pravděpodobností vzali část peněz. I přesto v kasičce zůstalo přes 30 tisíc...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Městys Nezamyslice

Štítky sbírka, David Hepnar, Dřevnovice, ALS, střecha, oprava, Nezamyslice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.