pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Další krok ke dvoumiliardovému pavilonu. Frekventovanou ulici v olomoucké nemocnici zavřou stavební úpravy

Odbočka k porodnicko-gynekologické klinice za vjezdem do nemocnice z ulice I.P. Pavlova se od pondělí na čtyři měsíce uzavře. Jednu z průjezdných tras areálem zdravotnického zařízení zaslepí pro auta i pěší stavební úpravy, bude zde probíhat přeložka inženýrských sítí. Práce jsou jedním z předpokladů budoucí výstavby moderního pavilonu na místě historické budovy zvané Franz Josef.

Pacienti, zaměstnanci a návštěvníci Fakultní nemocnice Olomouc se od pondělí 17. ledna 2022 musí připravit na dopravní omezení v západní části areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě. V části  frekventované ulice Za Nemocnicí budou pracovníci hloubit rozsáhlý výkop pro budoucí podzemní kanál, který bude sloužit pro inženýrské sítě.

Zhruba čtyřměsíční uzavírka ulice Za Nemocnicí je situována mezi Kliniku psychiatrie (budova U), Porodnicko-gynekologickou kliniku (budova C), sklad všeobecného materiálu (Wn) a navštěvovaný bufet pod porodnicí. „Bohužel jsme nuceni omezit jak automobilovou, tak pěší dopravu, čili celou ulici i s chodníkem kompletně zaslepit. Všem návštěvníkům i zaměstnancům nemocnice se za komplikace omlouváme, jsou však skutečně nezbytné. Přístupy na přilehlá pracoviště budou zachovány z jiných stran, které budou na místě vyznačeny. Klinika psychiatrie bude přístupná pouze pro pěší, k Porodnicko-gynekologické klinice bude zachován přístup spodní cestou od budovy B či pěšky přes monoblok A,“ uvedl vedoucí Oddělení realizace investic FN Olomouc Otakar Spáčil.

Efektivněji a rychleji. Nové lineární urychlovače pomohou ve FN Olomouc s léčbou nádorů

Za více než metr tlustými železobetonovými stěnami a šedesáti tunami stínících ocelových plátů se v olomoucké fakultní nemocnici ukrývá nová technologie tří moderních lineárních urychlovačů. Investice za téměř čtvrt miliardy korun umožní...

Souběžně s uzavírkou v ulici Za Nemocnicí budou probíhat i práce u centrálního parkoviště P1. Ty však nemají na areálovou dopravu vliv. Celý projekt Přeložky inženýrských sítí potrvá cca 13 měsíců. „Jednotlivá omezení budou navazovat na průběh realizace a nemocnice o nich bude veřejnost včas informovat. Areálem bude také projíždět těžká technika a odvážet zeminu, což může zejména v zimních a jarních měsících znečistit vozovky,“ upozornil mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

Rozsáhlá stavební akce, jejíž celková hodnota přesáhne 132 milionů korun, předchází demolici nejstaršího objektu v areálu FN Olomouc, budovy známé jako Franz Josef. Na jejím místě pak vyroste moderní velkopavilon, který má být dokončen okolo roku 2025 a předpokládá investici zhruba dvou miliard korun.

Automatika pro desetitisíce palet. Kaufland za 1,7 miliardy rozšiřuje sklady v Olomouci

Rozlehlý areál distribučního centra Kauflandu na okraji Olomouce se v závěru minulého roku rozrostl o další přístavbu. V nové části areálu je sklad s kapacitou přes 23 tisíc paletových míst, který obsluhuje moderní automatický systém. Další hala...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky Zdraví, Fakultní nemocnice Olomouc, investice, stavba, Franz Josef, uzavírka, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.