sobota 28. května 2022 Vilém

FN Olomouc rozšiřuje služby pro novopečené maminky. Porodní asistentky jim mohou poradit i doma

Užitečnou pomoc a radu v nové a nesnadné situaci nabízí čerstvým maminkám Porodnicko-gynekologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc. V prvních, nejnáročnějších dnech a týdnech po narození miminka si mohou vyžádat návštěvu zkušené porodní asistentky v domácím prostředí.

Vedení největší porodnice v Olomouckém kraji několik let usilovalo o rozšíření služeb o nabídku návštěvy porodní asistentky v domácím prostředí. „Tato služba není v českých a moravských nemocnicích úplně běžná a my máme radost, že se to podařilo. Návštěva porodní asistentky zahrnuje kontrolu porodního poranění, laktační poradenství, péči o novorozence a také může být zdrojem psychické podpory v šestinedělí,“ popsala vrchní sestra Porodnicko-gynekologické kliniky Vladislava Marciánová.

Služba není hrazená ze zdravotního pojištění a cena za jednu návštěvu vyjde na 750 korun. „Šestinedělí bývá pro maminky extrémně náročné, zvlášť pro prvorodičky. Náročný je samozřejmě samotný porod, ale první týdny s miminkem jsou nejtěžší, a to jak fyzicky, tak psychicky. V porodnici ještě maminkám se vším pomůžeme, snažíme se je poučit o základních věcech a jsme jim k dispozici. Ve chvíli, kdy se dostanou domů, jsou už na všechno samy. Není pro ně úplně jednoduché se s novou situací, novými povinnostmi a potřebami miminka vyrovnat,“ upozorňuje staniční sestra oddělení šestinedělí Porodnicko-gynekologické kliniky Radka Vrbová, na kterou se zájemkyně o návštěvu asistentky mohou obracet.

Další krok ke dvoumiliardovému pavilonu. Frekventovanou ulici v olomoucké nemocnici zavřou stavební úpravy

Odbočka k porodnicko-gynekologické klinice za vjezdem do nemocnice z ulice I.P. Pavlova se od pondělí na čtyři měsíce uzavře. Jednu z průjezdných tras areálem zdravotnického zařízení zaslepí pro auta i pěší stavební úpravy, bude zde probíhat...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky Zdraví, děti, porodnice, rodiče, porod, mateřství, porodní asistentka, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.