sobota 28. května 2022 Vilém

Týdenní přírůstek případů covidu se v Olomouckém kraji zdvojnásobil. V nemocnicích to poznat není

Týdenní přírůstek nákaz koronavirem se v Olomouckém kraji zdvojnásobil. Za posledních sedm dní přibylo 10 729 případů, na zvýšení má podíl varianta omikron. Na zátěži nemocnic se však nárůst neprojevil, počty hospitalizovaných pacientů jsou stabilní. Na 100 tisíc obyvatel je v kraji za poslední týden 1702 nově nakažených.

"Epidemiologická situace v Olomouckém kraje je krajně nestabilní. Při komunitním přenosu onemocnění covid-19 pokračuje prudký nárůst pozitivních případů. Epidemiologická zátěž stoupla ve všech věkových kategoriích. Nejvyšší počet nově zachycených nákaz je stále mezi mladistvými ve věku 16 až 19 let a dětmi ve věku 12 až 15 let. Ve věkové kategorii nad 65 let přibylo za sledované období 524 osob s pozitivním," řekla mluvčí krajské hygienické stanice Markéta Koutná.

Nejvyšší záchyt je na Olomoucku, následuje okres Přerov, Šumperk, Prostějov a Jeseník. Podle hygieniků je nyní kvůli karanténám uzavřeno 74 tříd a zcela uzavřeno je v Olomouckém kraji 11 škol.

V regionu kraluje omikron a zavírá některé úřady. Pozitivita testů je 40 procent

Mutace koronaviru omikron začala kralovat v Olomouckém kraji. Po dvou měsících víkend opět znamenal přes tisíc případů, prostějovská nemocnice už kvůli tomu rozšířila provoz testovacího centra. Covid také zavřel některé úřady. V nemocnicích se...

V Olomouckém kraji kvůli covidu zemřelo 2246 lidí

Na zátěži nemocnic se zatím nárůst počtu nakažených neprojevil. V olomoucké fakultní nemocnici se v posledních dnech počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 setrvale pohybuje kolem dvou desítek. Počet hospitalizovaných se nemění ani v šumperské nemocnici.

V zařízeních Středomoravské nemocniční je 34 covidových pacientů, jde zhruba o stejný počet jako před týdnem. "I nadále je největší počet nemocných v přerovské nemocnice, kde je 20 pacientů, z toho dva jsou ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci. V Prostějově leží 13 covidových pacientů, dva jsou na lůžku intenzivní péče. Jednoho pacienta má také Šternberk," uvedl mluvčí nemocnic Adam Knesl.

V souvislosti s koronavirem zemřelo doposud v kraji 2246 lidí.

Počet covidových hospitalizací v kraji klesá. Větší zátěží jsou karantény zaměstnanců

V České republice překonal počet pozitivních testů na covid-19 hranici čtyřiceti tisíc a padl také rekord za celou dobu epidemie. Zátěž pro nemocnice v regionu je ale podle hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka zřejmě menší. I přes rychlé...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky covid, koronavirus, statistika, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.