sobota 28. května 2022 Vilém

V Olomouckém kraji padl další covidový rekord, druhý den po sobě. Přibylo 2849 nákaz

V Olomouckém kraji padl ve středu nový rekord v počtu nově potvrzených případů nákaz covidem. Za den přibylo 2849 případů, což je o 82 více než dosavadní nejvyšší počet, který byl zaznamenán v úterý. Důvodem je varianta omikron.

Sílící epidemie více zatěžuje nemocnice v kraji.  Rostoucí počet pacientů evidují v nemocnice Přerově, Prostějově a Šternberku, které provozuje společnost AGEL Středomoravská nemocniční. 

"Aktuálně je v nich celkem hospitalizováno 49 nemocných, před týdnem jich bylo 32," informoval mluvčí nemocnic Adam Knesl s tím, že o dvacet pacientů s covidem pečují zdravotníci v Přerově, o dva méně pak v Prostějově. Ve vážném stavu je zde okolo deseti procent osob hospitalizovaných kvůli koronaviru.

Soud zrušil zákaz vstupu neočkovaných do restaurací. Bylo to ostudné, říká právnička Zwyrtek Hamplová

Verdikt Nejvyššího správního soudu v Brně označil jako neplatné opatření, podle kterého se hosté restaurací a dalších zařízení museli prokazovat dokladem o očkování či prodělání nemoci covid-19. Zásah soudu je odložený o sedm dní, kdy stát ještě...

V kraji již s covidem zemřelo 2254 lidí

V mezitýdenním srovnání se covidem-19 ve středu nakazilo o 410 lidí více. V pondělí tento týden v kraji přibylo do statistik 1455 případů, o 76 více než předchozí týden. V úterý, kdy byl listopadový rekord z loňského roku přepisován poprvé, přibylo 2767 případů, je to o 528 více než před týdnem. 

V Olomouckém kraji se zhruba 630 tisíci obyvateli se nakazilo novým typem koronaviru od počátku pandemie 186 318 lidí, 164 405 se z nemoci dosud vyléčilo. V souvislosti s covidem-19 zemřelo v kraji od března 2020 celkem 2254 lidí.

Vzestup nákaz se projevil i v Olomouckém kraji. V nemocnicích přibývá pacientů s covidem

Nakažlivější varianta koronaviru omikron se výrazně promítla také do statistik šíření onemocnění covid-19 v Olomouckém kraji. Za úterý bylo v regionu pozitivních 2761 testů, což je nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. Nemocnice evidují nárůst...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakultní nemocnici u svaté Anny

Štítky koronavirus, rekord, covid, počet, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.