sobota 28. května 2022 Vilém

Přerovská nemocnice má nový rentgen. Je výkonnější a má nižší radiační zátěž

Nový rentgen nyní začal sloužit lékařům a pacientům v přerovské nemocnici. Má větší výkon a lepší prostorové rozlišení, radiační zátěž je přitom nižší. Přístroj budou využívat zejména lékaři, kteří operují na interním oddělení.

"Ovládání nového přístroje je pro radiologické asistenty snazší, jeho otočné rameno je flexibilnější a poskytuje nám více projekcí. Samozřejmostí je digitální zpracování obrazu a rychlost," uvedl v tiskové zprávě primář interního oddělení přerovské nemocnice Dan Marek

Přístroj umožňuje například i zobrazení gastroenterologických procedur a zákroky v dalších oblastech vnitřního lékařství nebo neurologie.

Nový rentgenový přístroj Cios Alfa značky Siemens nahradil starší typ rentgenu, který po deseti letech již zastaral. Nový přístroj na interním oddělení má mnohonásobně větší výkon rentgenové lampy, umožňuje lepší časové a prostorové rozlišení, přitom radiační zátěž pro pacienty i personál je relativně menší.

Exministr zdravotnictví Prymula má post v čele vědecké rady Agelu. V roce 2020 porušil covidová nařízení

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula stanul v čele nové vědecké rady zdravotnické skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Prymula proslul tím, že na postu ministra vydržel jen pár týdnů, protože porušil covidová nařízení....

"Na našem operačním sále se provádějí implantace kardiostimulátorů, zavádění trvalých centrálních katetrů pro dialýzu, zavádění centrálních katetrů z periferie, dočasné elektrody pro srdeční stimulaci nebo případně pravostranné katetrizace, což je měření tlaků v srdci a plicních cévách. Většina těchto výkonů se bez rentgenové kontroly neobejde," dodal primář interního oddělení.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Agel

Štítky rentgen, nemocnice, vyšetření, Agel, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.