úterý 27. září 2022 Jonáš

Přerovu chybí zubaři. Město chce nového stomatologa přilákat dotací

Problém s nedostatkem zubařů začínají intenzivněji řešit také v Přerově. Město připravuje dotační program pro nového stomatologa. Podpora se má pohybovat okolo částky 200 tisíc korun. Podle zástupců města situaci zdramatizovalo i oznámení, že zubní pohotovost v Olomouci omezí ordinační hodiny. Urgent je však určen pouze pro akutní případy.

Cílem vedení Přerova je přilákat zubaře, který by v okresním městě provozoval novou praxi nebo převzal po některém z kolegů již zavedenou ordinaci. Od radnice by pak na základě stanovených kritérií dostal 200 tisíc korun. Podle databáze České stomatologické komory poskytuje zubní péči ve více než čtyřicetitisícovém městě 35 ordinací či jiných zdravotnických zařízení.

Řešili jste potíže při hledání vhodné zubařské péče?

Celkem hlasovalo29 čtenářů

„O nedostatku stomatologů víme, Přerované mnohdy marně hledají nového zubaře, protože ti stávající mají plné kartotéky. Tímto chceme situaci alespoň trochu zmírnit,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba (ODS).

Podobným způsobem se Přerov aktuálně snaží navýšit počet praktických lékařů. „Praktik, který dostane ve vyhlášeném řízení nejvíce bodů, bude moci peníze použít na pořízení věcného a technického vybavení do své nové ordinace, nebo z těchto peněž platit nájem ordinace. Žádosti o dotaci pro praktika jsou ještě v běhu – přijímáme je od 26. května do 1. června,“ připomněl v tiskové zprávě náměstek Kouba.

Agresivní pacient v noci vyděsil sestru na zubní pohotovosti v Olomouci. Ve vzteku rozmlátil dveře

Na zubní pohotovost v olomoucké Fakultní nemocnice se o půlnoci dobýval agresivní pacient dožadující se zákroku, který však pohotovost neposkytuje. Sestru, která se mu to snažila vysvětlit, vyděsil, ve vzteku pak rozmlátil dveře. Podobné útoky...

Na nové prostory i vybavení ordinace bude moct získat i stomatolog, a to v případě schválení tohoto bodu na červnovém zastupitelstvu. „Příslušné tiskopisy by pak byly už od 14. června k dispozici v Městském informačním centru, na odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu a na webu města,“ informovala mluvčí města Lenka Chalupová.

„Samotné žádosti by pak byly přijímány od 14. do 29. července.  Dotace bude poskytnuta výlučně jednomu ze žadatelů, který bude vybrán podle bodových kritérií,“ doplnila vedoucí odboru sociálních věcí a školství Romana Pospíšilová.

Od 1. června se změní ordinační hodiny na zubní pohotovosti ve Fakultní nemocnici Olomouc, která poskytuje akutní péči pacientům z celého Olomouckého kraje. Podle zástupců zdravotnického zařízení však tuto péči někteří lidé zneužívali k běžným výkonům, se kterými mají navštěvovat právě praktického zubního lékaře.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Zdraví, zubař, zubní, stomatolog, pohotovost, Přerov, lékař, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.