úterý 27. září 2022 Jonáš

Lékaři v nemocnici Jeseník nově provádí nanoartroskopii. Urychlí se tak léčba kloubů

Specialisté v nemocnici AGEL Jeseník nově provádí nanoskopii kloubů v lokální anestezii. Tato metoda se dá využít u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice nejen kolenních kloubů.

Nemocnice v Jeseníku je jednou z mála, která tyto zákoroky v lokální anestezii provádí. Tato metoda také zčásti nahrazuje špatně dostupnou magnetickou rezonanci. Je výhodná i tím, že při diagnostice lze provést i lehké terapeutické zákroky jako ošetření menisků či chrupavek.

"Jedná se o tenkou optiku šíře tlusté odběrové jehly, která je pacientovi v místním znecitlivění zavedena do daného kloubu. Přitom pacient můžže s lékařem sledovat obrazovku a zároveň s ním o daném nálezu diskutovat," uvedl primář ortopedie a JPL nemocnice v Jeseníku Jozef Janošec. Nanoartroskopie je také plně hrazena zdravotní pojišťovnou

Registr dárců kostní dřeně hledá nové dobrovolníky. Chvíle nepohodlí může zachránit život

Pomoct nejen nemocnému Šimonkovi mohou dobrovolníci ochotní darovat kostní dřeň pro léčbu závažných onemocnění. Šumperská transfuzní služba plánuje náborový den, při kterém chce upozornit na význam darování kostní dřeně i rozptýlit obavy z...

Celý zákrok trvá přibližně 15 až 20 minut. Po operaci odchází pacient do domácího léčení a je schopen hned například řídit auto. "Odpadá tedy nutnost pooperační hospitalizace na oddělení a omezení po celkové anestezii včetně zdlouhavého předoperačního vyšetření,"vysvětlil primář.

Podle něj by se pacienti nanoskopie neměli bát. "Je to moderní, krátká a šetrný diagnostický zákrok i s možností ošetření některých problémů hned v první době. Ať už máte dlouhodobé bolesti nebo stav po poranění daného kloubu. Celkově se zkrátí doba diagnostiky a terapie vašich obtíží," doplnil primář.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Nemocnice AGEL Jeseník

Štítky nemocnice, Jeseník, nanoskopie, nanoartroskopie, klouby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.