úterý 27. září 2022 Jonáš

Olomoucký kraj nakoupí třicítku moderních sanitek za 115 milionů korun

Až třicítku nových sanitek pro Zdravotnickou záchrannou službu plánuje nakoupit Olomoucký kraj. Vozidla by přišla na 115 milionů korun a většinu investice by pokryla dotace. První vozy by kraj mohl nakoupit již příští rok.

V současné době již hejtmanství začalo připravovat žádost o dotaci, která by pomohla zaplatit 25 až 32 moderních záchranářských vozidel. 

"Celkové předpokládané náklady na nákup sanitek jsou 115 milionů korun s tím, že kraj bude usilovat o 90 procent finančních zdrojů z integrovaného operačního programu a od státu," vysvětlila Zdeňka Dvořáková Kocourková (Piráti), radní Olomouckého kraje pro investice, evropské projekty, transparenci, IT a Smart region.

Město Černivci na jihozápadě Ukrajiny požádalo o pomoc. Dostane sanitku, která sloužila na Šumpersku

Město Olomouc vyslyší žádost ukrajinského města Černivci a pošle tam sanitku, kterou tamní lékaři nutně potřebují. Sanitní vůz původně sloužil v Šumperku, Olomouc ji dostal darem od kraje. Jakmile dar schválí olomoucké zastupitelstvo, sanitka...

Přesný počet sanitek bude kraj vědět až po ukončení veřejné zakázky na dodavatele vozidel. První sanitky by mohly začít jezdit už příští rok.

"Sanitky budou vybaveny například novými lampami s prouděním vzduchu k dezinfekci ambulantního prostoru, transportními plicními ventilátory, pojízdnými křesly nebo například nosítky s podvozkem. Nové vozy chceme nasazovat po etapách s tím, že poslední kusy by měly začít sloužit v roce 2024," dodal v tiskové zprávě Dalibor Horák (ODS), náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky sanitka, nákup, záchranná služba, investice, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.