sobota 1. října 2022 Igor

Letní vlna covidu v Olomouckém kraji zpomaluje. Počet případů opět klesl

Letní vlna koronaviru zpomaluje. Počet nových případů onemocnění covidem v Olomouckém kraji druhý týden po sobě klesá. Za uplynulých sedm dní přibylo 768 případů, o 46 méně než před týdnem. Úbytek o čtyři desítky případů byl již minulý týden.

Za posledních sedm dní bylo v Olomouckém kraji potvrzeno v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 122 nákaz, o týden dřív jich bylo 129. Podle hygieniků klesl počet případů v kraji oproti předchozímu týdnu o tři procenta. "Nejvyšší počet nově zachycených nákaz byl v okrese Olomouc, a to 477, následoval Přerov s 243, Prostějov s 210, Šumperk se 193 a Jeseník s 52 případy," řekla mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná.

Denní přírůstky nakažených se pohybují pod hranici 180 případů. 

Na infekčním oddělení prostějovské nemocnice je v současné době 15 pacientů s covidem, v Přerově zdravotníci pečují o dalších devět, jeden pacient je ve vážném stavu na ARO. "Další tři pacienti pak jsou hospitalizováni v Nemocnici Šternberk. Nemocnice Jeseník aktuálně nemá v péči covidového pacienta," řekl mluvčí společnosti AGEL Adam Knesl.

Počet nově nakažených koronavirem v kraji oproti minulému týdnu mírně klesl

V Olomouckém kraji přibylo minulý týden 814 potvrzených nákaz koronavirem. Ve srovnání s minulým týdnem je to o 37 případů méně. Denní počty nově nakažených se drží pod hranicí 200 případů.

Některá zdravotnická zařízení před časem přijala kvůli letní vlně opatření, která stále platí. Nemocnice v Hranicích na Přerovsku předminulý týden kvůli rostoucímu počtu nákaz koronavirem zakázala návštěvy na všech lůžkových odděleních, aby před infekcí ochránila pacienty i personál. Preventivní opatření platí do odvolání. Návštěvy omezují některé další nemocnice v kraji, zároveň zavádí povinnost nosit uvnitř nemocničních budov respirátory.

Od března roku 2020 se v Olomouckém kraji se zhruba 630 tisíci obyvatel koronavirem nakazilo 233 375 lidí. V souvislosti s covidem od března 2020 v kraji zemřelo 2460 lidí. V regionu zdravotníci dosud aplikovali lidem 925 676 vakcín.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky covid, koronavirus, statistika, počet, případy, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.