pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Nemocnice v Olomouckém kraji kvůli rostoucímu počtu nákaz koronavirem omezují návštěvy

Další nemocnice v Olomouckém kraji omezují kvůli rostoucímu počtu nákaz koronavirem návštěvy. Fakultní nemocnici Olomouc, kde od středy platí zákaz návštěv na lůžkových oddělení, následují Nemocnici Hranice a nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku.

Zákaz návštěv na lůžkových odděleních FN Olomouc má pouze několik výjimek. "V individuálních případech zřetele hodných je návštěva povolena se souhlasem ošetřujícího lékaře. Zákaz návštěv se netýká přítomnosti otce u porodu a není omezena hospitalizace doprovázející osoby u dětí hospitalizovaných na dětské klinice. Navštěvující osoba v každém případě nesmí vykazovat známky infekčního onemocnění a po dobu návštěvy je povinna používat respirátor," uvedl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

V Nemocnici Hranice platí zákaz návštěv už od července. "Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění musela přistoupit nemocnice k zákazu návštěv a prosí občany, kteří přichází do nemocnice na ošetření nebo hospitalizaci, aby nosili ochranu úst, což znamená roušky a respirátory," zdůvodnila opatření náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Hranice Jana Pivovarčíková.

Fakultní nemocnice v Olomouci takřka po třech letech zavírá odběrové místo na covid

Citelný pokles zájmu o testování na covid-19 eviduje Fakultní nemocnice Olomouc, která tak po více než dvou a půl letech přikročila k uzavření odběrového místa ve svém areálu. Lidé mohou využít testovací kapacity dalších zařízení ve městě.

V Nemocnici AGEL Prostějov jsou aktuálně návštěvy zakázány na infekčním oddělení a v léčebně dlouhodobě nemocných. Vedení Nemocnice AGEL Přerov zakázalo návštěvy na interním oddělení a rovněž v léčebně dlouhodobě nemocných. Stejně jsou omezeny návštěvy také ve šternberské nemocnici.

V posledních týdnech počet nových nákaz v kraji opět pozvolna roste. Před dvěma týdny se denní přírůstky pohybovaly pod hranicí 200 případů a minulý týden ji dvakrát překročily. V pondělí pak bylo v kraji evidováno 254 nových nákaz koronavirem, úterý jich přibylo 188 a ve středu 166. V Olomouckém kraji se novým typem koronaviru od března 2020 nakazilo 239 289 lidí a v souvislosti s nákazou zemřelo 2495 lidí. Kraj má zhruba 620 tisíc obyvatel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto KNL

Štítky covid, nemocnice, návštěvy, omezení, koronavirus, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.