pátek 10. dubna 2020 Darja

Jeseníky

Teplé počasí zvyšuje náklady ski areálům

Velmi náročnou sezónu mají za sebou provozovatelé lyžařských areálů, kterým kvůli teplému počasí výrazně vzrostly náklady na údržbu sjezdovek. Protože si mnohá zimní střediska v pomáhají sněžnými děly, návštěvnost zimních středisek výrazně neklesla.

Do Jeseníků na lyže i běžky. Podmínky jsou stále dobré

Dobré sněhové podmínky nabízejí lyžařům zimní areály v Jeseníkách, ve vyšších polohách mohou lidé stále vyrazit i na běžky. Většina níže položených areálů už ale kvůli výraznému úbytku technického sněhu na sjezdovkách omezila či ukončila provoz.

Hasiči loni řešili přes sedm tisíc událostí, tisíce lidí při nich zachránili

Olomoučtí hasiči museli v loňském roce řešit přes sedm tisíc událostí, spojených především s povětrnostními podmínkami. Díky jejich práci se podařilo zachránit přes dva tisíce životů.

Policisté z Jesenicka pátrali po muži, který vyhrožoval sebevraždou

Úspěšnou pátrací akci mají za sebou policisté na Jesenicku, kteří v noci na středu pátrali po muži, který volal na tísňovou linku a vyhrožoval sebevraždou.

Dívka ze Zlatých hor podle policie nezemřela násilně

Šestiletá dívka nalezená během pátrání ve Zlatých Horách na Jesenicku minulý týden ve středu mrtvá, nezemřela podle policie násilnou smrtí. Spadla do nevyužívané zakryté studně na pozemku domu, o které nevěděli ani jeho majitelé. To dnes řekla...

Muž zemřel při túře na běžkách

úterý, 3. března 2020, 10:30Jeseníky

Muž zemřel při túře na běžkách

Třiašedesátiletý muž v pondělí dopoledne zemřel během výletu na běžkách mezi Švýcárnou a Červenohorským sedlem v Jeseníkách. Na místě zasahoval také vrtulník, záchranáři se muže snažili ještě na místě oživit, resuscitace však byla neúspěšná. To...

Čerstvý sníh přilákal do Jeseníků velký počet návštěvníků

Lyžování na prašanu si tento víkend užili lyžaři, kteří se rozhodli vyrazit do Jeseníků. Návrat zimy podle provozovatelů pomohl návštěvnosti. V horách jsou dobré sněhové podmínky a to nejen pro sjezdaře, ale i pro vyznavače běžeckého lyžování. Ti...

Jesenická poliklinika zlepšila tepelnou izolaci. Výměna oken a dveří přesáhla šest miliónů

Olomoucký kraj přispěl na zlepšení tepelně izolačních vlastností jesenické polikliniky. Kraj do projektu investoval pět miliónů korun, celkové náklady přesáhly 6,6 miliónu.

V Jeseníkách připadl nový sníh. Zlepšily se lyžařské podmínky

V Jeseníkách se po oblevě v uplynulých dnech v noci na dnešek opět ochladilo a připadl nový sníh. Ochlazení přivítali především provozovatelé lyžařských středisek, kde se již jezdilo po mokrém sněhu a často i v dešti. Některé areály v nížinách už...

Velká pátrací akce ve Zlatých horách po šestileté holčičce má smutný konec

V uplynulých nočních hodinách proběhla ve Zlatých horách velká pátrací akce policistů a hasičů po šestileté dívence, pomocnou ruku podali i mnozí z tamních obyvatel. V ranních hodinách však akci ukončili, když holčičku našli bez známek života.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.