středa 8. dubna 2020 Ema

Šumpersko

Opilý muž řídil bez řidičského průkazu. Nikdy ho nevlastnil

V sobotu večer policisté zastavili v Hanušovicích řidiče osobního auta. Podnapilý řidič nemohl předložit svůj řidičský průkaz, jelikož nikdy žádný neměl.

Koronavir ruší akce: Den ledvin se nekoná

Koronavir covid-19 plní média a je také důvodem zrušení mnoha akcí. Zdravotnická střediska a nemocnice v kraji odvolávají Den ledvin.

Hasiči loni řešili přes sedm tisíc událostí, tisíce lidí při nich zachránili

Olomoučtí hasiči museli v loňském roce řešit přes sedm tisíc událostí, spojených především s povětrnostními podmínkami. Díky jejich práci se podařilo zachránit přes dva tisíce životů.

Další nemocnice v kraji končí s návštěvami

Šumperská nemocnice ode dneška uzavřela návštěvám všechna lůžková oddělení. Reaguje tak na situaci okolo nového koronaviru a na doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR.

Policisté hledají svědky dopravní nehody u Drozdova

Policisté hledají účastníka a případné svědky dopravní nehody, která se stala v úterý 3. března před 21. hodinou mezi Růžovým vrchem a Drozdovem. Řidič doposud neznámého auta tam srazil devětašedesátiletého chodce a ujel.

Řidička nezvládla jízdu na náledí, auto převrátila na střechu

Včera kolem sedmé ráno nezvládla řidička ze Šumperska řízení na namrzlé vozovce. V levotočivé zatáčce za osadou Lužná dostala smyk a převrátila se s vozem na střechu.

Zloděj odčerpal ze strojů u Klopiny padesát litrů nafty

Šumperští strážníci intenzivně pátrají po zatím neznámém pachateli, který mezi úterním odpolednem a středečním ránem odčerpal z vrtné soupravy a nákladního automobilu Tatra v lese u Klopiny zhruba padesát litrů nafty.

Muž otálel s nástupem do vězení, nyní mu hrozí až dva roky navíc

Policisté nyní šetří okolnosti, které 38letého muže zdrželi od nástupu do vězení. Muž měl k výkonu trestu nastoupit nejpozději do 16.února, do výkonu nastoupil ale až včera v doprovodu policie.

Oprava ulice v Zábřehu vyjde na 12,4 milionu korun. Po rekonstrukci přibudou nová parkovací místa

Na konci měsíce odstartovaly stavební práce na rekonstrukci Smetanovy ulice v Zábřehu, která už má za sebou obnovu kanalizace, vodovodu i plynovodu. Nově započatá rekonstrukce se týká chodníků a silničního tělesa včetně podkladních vrstev.

Žena, která byla se svým druhem obviněna ze žhářství, stojí i za výhružným telefonátem

Policisté dopadli dvojici žhářů, kteří v Šumperku zapalovali kontejnery na tříděný odpad. Obžalovaná má na svědomí také výhružný telefonát, který informoval o uložení nástražného výbušného systému na šumperském vlakovém nádraží.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.